تحلیل تکنیکال یک روش تحلیل اوراق بهادار با ارزیابی قیمت و حجم حال و گذشته آن است. تحلیلگر تکنیکال از این اطلاعات استفاده می‌کند تا بتواند حرکت آینده قیمت را پیش‌بینی کند و سطوح پرسود ورود و خروج را اندازه‌گیری کند (برای آشنایی با اصول ابتدایی تحلیل تکنیکال این دوره را مطالعه کنید.). برای شروع به استفاده از تحلیل تکنیکال باید ابزار مورد استفاده در آن را بشناسید. شاخص‌های تکنیکال محاسبات ریاضی‌ای هستند که بر قیمت و حجم یک دارایی اعمال می‌شوند و می‌توانند بر روی هر نوع اوراقی با تاریخچه قیمت دارند اعمال شوند. این محاسبات منجر به سیگنال‌هایی پیشنهادی برای خرید یا فروش سهام می‌شوند. برخی از اندیکاتورها بر روی نمودار قیمت ظاهر می‌شوند درحالی‌که برخی در نمودارهای جداگانه‌ای رسم می‌گردند. چندین اندیکاتور می‌توانند بر روی یک نمودار سم شوند. بااین‌وجود، استفاده از چندین اندیکاتور و یا استفاده از اندیکاتورهایی که سیگنالی مشابه تولید می‌کنند می‌تواند منجر به گیج شدن و یا تولید سیگنال‌هایی غیرقابل‌اعتماد شود.

برای شروع به استفاده از تحلیل تکنیکال باید ابزار آن را بشناسید. اندیکاتورها محاسبات ریاضی‌ای هستند که بر روی اوراقی با تاریخچه قیمت دارند اعمال شوند.
بهترین راه برای شروع به استفاده از تحلیل تکنیکال این است که تا حد ممکن در مورد ابزارها، استراتژی‌ها و هر چیزی که در این موضوع جای می‌گیرد، مطالعه کنید و تمرین اجام دهید. منابع بسیار زیادی شامل مقالات و کتاب‌ها به‌صورت آفلاین و آنلاین برای کسب اطلاعات وجود دارد. (با مطالعه دوره بررسی اندیکاتورها و نوسانگرها می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.) تعداد زیادی سایت وجود دارند که محتوایی ویدیویی، وبینار و متنی آماده می‌کنند. برای شروع می‌توانید با یادگیری انواع مختلف اندیکاتورهای تکنیکال شروع کنید، شامل اندیکاتورهایی‌ که روند، تکانه، نوسان و حجم را محاسبه می‌کنند. شما لزوماً لازم نیست که محاسبات ریاضی پشت اندیکاتورها را فرابگیرید. (برخی از آن‌ها واقعاً پیچیده هستند.) اگرچه ایده خوبی است که منطق کارکردی آن‌ها را درک کنید: این اندیکاتور چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند و چه چیزی می‌تواند به من در رابطه با بازار بگوید؟
[این قسمت را می‌توانید با خیال راحت به ما بسپارید، شاخص کاو به‌صورت روزانه سطوح حساس اندیکاتورها را برای تمامی سهامها بررسی کرده و پیش از شروع روز کاری بعد در اختیارتان قرار می‌دهد و شما را آماده شروع یک روز معاملاتی بهتر می‌کند. برای اشتراک به بخش خرید اشتراک بروید.]
وقتی‌که با منطق کارکردی اندیکاتورها آشنا شدید، می‌توانید به انتخاب خودتان آن‌ها را به سهام موردنظرتان اعمال کنید. به‌طور مثال، اندیکاتور میانگین متحرک یکی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای همه‌کاره در تحلیل تکنیکال است که میانگین قیمت را در یک بازه مشخص محاسبه می‌کند. میانگین متحرک را می‌توان به‌سادگی تفسیر کرد. اگر میله قیمت به بالای میانگین متحرک رفت پس قیمت از میانگین n تعداد از بازه‌های قبلی بیشتر است.
مطالعه تحلیل تکنیکال یک کار دائمی است که در طول دوران سرمایه‌گذاری خود باید انجام دهید. شروع با اندیکاتورهای شناخته‌شده مانند، میانگین متحرک، نوسانگر اتفاقی و یا شاخص قدرت نسبی می‌تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید این ابزار ارزشمند چگونه می‌توانند برای تصمیم‌گیری به معامله گران کمک کنند.


Leave a Reply